Ustawienia dostępności strony

większy tekst mniejszy tekst kontrast negatyw domyślne zamknij

„Cała Polska czyta dzieciom”

Codzienne czytanie jest łatwym i bezinwestycyjnym sposobem, by dzieci lepiej i szybciej się rozwijały. Dlatego w naszym przedszkolu staramy się , aby dzieci miały jak najczęstszy kontakt ze słowem czytanym. W tym celu zapraszamy rodziców do włączenia się w akcję „Cała Polska czyta dzieciom”. W miniony poniedziałek dzieci z grupy „Biedroneczki” odwiedziła mama Wojtusia - Pani Justyna. Poza czytaniem bardzo mądrej, edukacyjnej książeczki pt.:” Bardzo głodna gąsienica”, w której ukazana jest historia, jak "rodzi" się motyl, w atrakcyjny sposób wprowadzane są cyfry od 1 do pięciu oraz dni tygodnia. Pani Justyna przygotowała również ciekawe plansze demonstracyjne do czytanego tekstu oraz warsztaty plastyczne, na których dzieci mogły samodzielnie wykonać własną gąsieniczkę. Za poświęcony czas i bardzo miłe spotkanie z przedszkolakami bardzo dziękujemy!